czwartek, 16 lipca 2020

Hotel dla owadów


„W pewnym ogrodzie w cieniu krzewu, znajduje się wyjątkowy hotel.
 Z zewnątrz wygląda dość niepozornie, ale w środku tyle się dzieje.”


Zapraszamy do „Hotelu dla owadów”, w którym w najlepszych pokojach zdążyły się już rozgościć: biedronki, trzmiele, pluskwiaki, chrząszcze i pszczoły samotnice. Inne owady czekają w kolejce do recepcji, sprawdzając co jakiś czas, czy nie stoi za nimi pająk krzyżak, który jest bardzo niemile widzianym klientem z uwagi na swój ogromny apetyt.


Hotel pęka w szwach! Wszyscy spieszą się, by jak najszybciej skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji. Nic więc dziwnego, że wszyscy pracownicy hotelu mają odnóża pełne roboty.
W kuchni mucha domowa, mrówka robotnica i modliszka robią wszystko, by nadążyć z wszystkimi zamówieniami.


W restauracji przy barze zasiedli już komar z pchłą, delektując się krwią.


Po sycącym posiłku i odpoczynku nad hotelowym basenem można troszeczkę poćwiczyć. W siłowni pluskwiak i mrówka podnoszą ciężary, by dorównać sile żukowi gnojowemu, który może udźwignąć przedmioty ponad 1000 razy cięższe od niego.


Po obfitym posiłku, relaksującej kąpieli i ciężkim wysiłku na siłowni wreszcie nadchodzi czas na wspólną zabawę. W hotelu znajduje się kręgielnia, na której lubi przebywać kozioróg dębosz.


Z kolei w sali kinowej ciągle brakuje biletów - filmowe nowości i wygodne fotele przyciągają zaopatrzone w przekąski ćmy, sprężyki i biegacze skórzaste. Wszyscy co jakiś czas ukradkiem zerkają na korniki, sprawdzając, czy te wieczne głodomory nie wgryzają się w fotele.


Po zachodzie słońca zabawa rozkręca się na dobre. Goście mogą posłuchać wspaniałego koncertu w wykonaniu biedronki, trzmiela i świerszcza i potańczyć na parkiecie oświetlonym przez zapobiegliwe świetliki.


Zawarte w książce ciekawostki o owadach, napisane w krótki i bardzo przystępny sposób, sprawią frajdę czytelnikom w każdym wieku. Zabawne opisy i dopełniające treści ilustracje przybliżają dzieciom świat owadów i zachęcają do odwiedzenia pobliskich łąk w poszukiwaniu ich małych mieszkańców.

„Owady odgrywają niezwykle ważną rolę w ogrodzie.
Im więcej ich tam mieszka, tym lepiej dla roślin...
Dlatego są one zawsze mile widziane w hotelu.”
Autorzy: Petra Bartikova, Helena Harastova, Marketa Novakova
Tytuł: Hotel dla owadów
Ilustracja: Tomáš Kopecký
Tłumaczenie: Ewa Tarnowska
Wydawnictwo: Olesiejuk
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 26
Oprawa: twarda