środa, 22 lutego 2023

Nowości w zbiorach Piątki


 

Helen Docherty, Thomas Docherty, „Bajkołapek na dobranoc", Wydawnictwo Amberek
W każdym domu na dobranoc książki dzieciom wciąż czytano...
Pewnego dnia książeczki z bajkami zaczynają znikać. Kto podkrada bajki? Dzielny zajączek postanawia rozwiązać zagadkę. Poznajemy radość czytania z Bajkołapkiem, który na bajki miał wielką chrapkę.


Justyna Bednarek, „Sekretna historia ludz... skarpetek”, Wydawnictwo Poradnia K.
Skarpetki znowu rządzą! Nawet w muzeum! Czy chcecie być strażnikami najpilniej strzeżonych tajemnic przeszłości? Jeśli tak, zapraszamy wraz z małą Be i jej dziadkiem do Wielkiego Muzeum. Ale nie piśnijcie o swoich odkryciach ani słówka, bo wywrócicie do góry nogami całą historię ludzkości.


Sven Jönsson, „Małpi biznes”, Wydawnictwo Bajka
Siódmy tom „Feralnego Biura Śledczego” - serii opowiadań detektywistycznych dla dzieci od lat 7. Duża czcionka ułatwia samodzielną lekturę. Fabuła pełna zagadek uruchamia logiczne myślenie. Interaktywne sekcje zachęcają do udziału w przygodzie.
W Kłopotkowie mają miejsce tajemnicze porwania. I to aż dwa tego samego dnia! Gdy poszkodowani otrzymują listy z żądaniami okupu, zwracają się po pomoc do Feralnego Biura Śledczego. Czy agent Czajka, inspektor Zamęt i Boksi Roksi ujmą porywaczy, zanim będzie za późno? To trudne zadanie, szczególnie że w sprawę wmieszana jest małpa. Ale cyrk!


Brandon Mull, „Legenda zabójcy smoków”, Grupa Wydawnicza Foksal
Bogato ilustrowany dodatek do serii Smocza Straż, kontynuacji bestsellerowego "Baśnioboru". Ta książka opowiada legendę starszą niż magiczny rezerwat w "Baśnioborze". Zanim satyrowie i wróżki zaczęli baraszkować w Nowym Świecie – zanim zebrała się Smocza Straż, aby stawić czoło smokom – w odległym królestwie nieoczekiwany bohater rozpoczął niezwykłą misję. Oto ilustrowana historia pierwszego zabójcy smoków.