środa, 1 marca 2023

Nowości w zbiorach Piątki


 

Katarzyna Kołodziej, „Opowiem ci, mamo, co robią owce”, Wydawnictwo „Nasza Księgarnia"
Bella, Bebolec, Beza i inne owce nigdy się nie nudzą. Pasą się na polance, urządzają imprezy urodzinowe, zbierają jabłka, odwiedzają fryzjera, a jedna z nich nawet wyrusza w podróż. Możesz im towarzyszyć w tej wspaniałej przygodzie, a nawet je przytulić, gdy będą miały na to ochotę. Przy okazji sprawdzisz swoją spostrzegawczość, wyszukując ukryte na ilustracjach szczegóły i rozwiązując zagadki.
Seria "Opowiem ci, mamo" to książki do czytania i oglądania dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat (a nawet starszych!). Sztywne kartki, poręczny format, a przede wszystkim piękne i zabawne, pełne detali ilustracje to jej znak rozpoznawczy. Książki pomagają ćwiczyć umiejętność opowiadania, pobudzają zainteresowanie światem, ale przede wszystkim są fantastyczną zabawą oraz sposobem na miłe i twórcze spędzenie czasu.

Olga Woźniak, „Kosmos. Wielka nauka dla małych dzieci”, Wydawnictwo Papilon
Proste opowieści o sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Świat jest wielki, piękny i ciągle się zmienia. Mali geniusze o tym wiedzą. Dzieci zadają pytania, na które warto odpowiedzieć w sposób dostosowany do ich możliwości i jednocześnie zaspokajający naturalną ciekawość. Żadne dziecko nie jest za małe, żeby opowiadać mu o tym, co dzieje się na niebie o wyjaśnić zagadnienia związane z kosmosem.
Która planeta w Układzie Słonecznym jest największa? Ile jest gwiazd na niebie? Dlaczego Księżyc zmienia kształt? Jak duże jest Słońce? Na te i inne dziecięce pytania odpowiada ta książka.
Trwałe, kartonowe strony i otwierane okienka - mnóstwo zabawy dla małych odkrywców!

Jørn Lier Horst, seria „Operacja...”, Media Rodzina
Wciągająca seria książek dla dzieci opowiada o dwójce młodych detektywów, którzy prowadzą Biuro Detektywistyczne nr 2 w Elvestad, nadmorskim miasteczku w Norwegii. Tiril i Oliver bez wątpienia mają nosa do wyjaśniania zagadek! W Elvestad czasami dzieją się dziwne rzeczy. Na szczęście dzieci zawsze są na posterunku, żeby razem ze swoim psem Otto rozwiązywać zagadki, z którymi nie mogą poradzić sobie dorośli policjanci.
John Bradshaw, Koty : zrozumieć wąsatego przyjaciela", Wydawnictwo ToTamto
Poznaj sekretne życie kotów! Dołącz do Libby, podczas dnia, który kotka spędza samodzielnie na zewnątrz, a także w domu ze swoją rodziną. Używając nosa i pamięci Libby zwiedza okolicę, sprawdza, gdzie jest bezpieczna, a których miejsc powinna unikać. Dowiedz się, jak właścicielka kotki pomaga jej czuć się komfortowo w domu, bawiąc się z nią i ucząc, gdzie może drapać lub jak używać klapki w drzwiach.
Dr John Bradshaw – specjalista od zwierząt domowych – pokazuje, jak wygląda świat oczami kota. 

John Bradshaw, Psy : zrozumieć najlepszego przyjaciela", Wydawnictwo ToTamto
Poznaj sekretne życie psów! Dołącz do teriera Rusty’ego podczas typowego dnia, który pies spędza ze swoją rodziną. Odkryj, jak widzi, a przede wszystkim nieustannie wącha otaczający świat. Rusty używa swojego niesamowitego nosa do rozpoznawania przyjaciół – ludzi i psów. Nos podpowiada mu także, gdzie Rusty może znaleźć coś smacznego do jedzenia lub jak może wrócić do swojego właściciela. Dowiedz się, jak rodzina Rustiego sprawia, że pies czuje się kochany i bezpieczny podczas poznawania nowych ludzi i innych psów lub podczas samodzielnego zostawania w domu. Po dniu spędzonym z Rustim będziesz już wiedzieć, jak zostać najlepszym przyjacielem swojego psa.
Dr John Bradshaw – specjalista od zwierząt domowych – zdradza sekret, jak psy doświadczają świata i co o nim myślą.

Maja Szanecka-Żołdak, „Nastolatki też nie mają lekko”, Wydawnictwo Skrzat
Poruszająca historia o osamotnieniu, trudach samoakceptacji i dorastaniu w świecie, który nie przypomina bajki. Mikołaj ma piętnaście lat, zdolności matematyczne, tylko jednego kolegę i nadwagę, która wpędza go w kompleksy. Ma też problem z rodzicami. Po rozwodzie wciąż ze sobą walczą, a ich syn czuje, że schodzi na dalszy plan. Niespodziewanie wspólne dojazdy do szkoły zbliżają Mikołaja z Tamarą. Ona też jest outsiderką, nie zamierza jednak grać roli ofiary. Chłopak lubi jej słuchać, ale... widzi tylko Blankę. Gdy ta najładniejsza dziewczyna w klasie zaczyna z nim korespondować, jego życie nabiera barw.Jakie są intencje Blanki? Czy Tamara przekona Mikołaja do innego spojrzenia na świat? I do czego może doprowadzić poczucie odrzucenia?
Książka w katalogu online