środa, 3 czerwca 2020

Dociekliwcy, czyli jak skonstruować machinęRózia Rewelka, Ignaś Kitek i Ada Bambini to trójka dzieci, które z powodu swojej ciekawości, zainteresowań naukowych i chęci odkrywania świata zostały nazwane Dociekliwcami. Każde z nich specjalizuje się w innej dziedzinie, ale razem tworzą zgraną paczkę, która lubi wyzwania i nowe projekty. Ich ulubionym sposobem na pobudzenie wyobraźni jest burza mózgów, dzięki której zawsze wyłania się jakiś ciekawy projekt do realizacji.
Młodych naukowców poznajemy, kiedy testują piąty z kolei model Odwężacza. Macie pomysł, co to może być? To urządzenie do odstraszania węży, które regularnie ukrywają się w biurze wujka Rózi, – pracownika zoo - wchodząc do szuflad i kanapek. Aparat nie może zrobić zwierzętom żadnej krzywdy, ale ma je skutecznie zniechęcić do zbliżania się zbyt blisko do ludzi. Prace nad wynalazkiem zostają przerwane, kiedy Rózia dostaje pilne zlecenie na wykonanie maszyny malarskiej, dzięki której zostanie namalowany obraz na konkurs.Dziewczynka ma wiele pomysłów i mało czasu. Jaki będzie efekt działań Rózi i jej przyjaciół?Zachęcamy do zapoznania się z wcześniejszymi książkami o Rózi i je przyjaciołach.Ada lubi zadawać pytania i szukać na nie odpowiedzi – nie tylko w książkach, ale i podczas przeprowadzania naukowych eksperymentów.


Ignaś uwielbia budować! Często wykorzystuje nietypowe materiały w postaci owoców albo naleśników. Jaka będzie jego najwspanialsza konstrukcja?


Rózia w swojej tajnej pracowni na strychu konstruuje przeróżne gadżety. Uwielbia projektować, testować i ulepszać swoje maszyny.Autor: Andrea Beaty
Tytuł: Rózia Rewelka i Szalone Nitowaczki
Ilustracje: David Roberts
Wydawnictwo: Kinderkulka
Rok i miejsce wydania: Warszawa 2020
Liczba stron:  135
Oprawa: twarda