sobota, 23 września 2023

Nowości w zbiorach Piątki

Magdalena Szczęsna, Krzysztof Szałek „Cały ten Kostek… czyli Rok szkolny na wesoło”, Wydawnictwo Media Rodzina


Niezwykle zabawna książka o szkolnych perypetiach niesfornego pierwszoklasisty, pełna humoru, przygód, niespodziewanych wypadków i wyrazistych bohaterów.

Kostek to chłopiec sympatyczny, żywiołowy, z głową pełną pomysłów. Ma wielu kolegów, lubi swoją panią, w szkole podoba mu się od samego początku. Teraz i my możemy zanurzyć się w jego świat i na wesoło przeżyć rok szkolny z Kostkiem i jego przyjaciółmi. Książka skrzy się dowcipem, uroku dodają świetne ilustracje Mikołaja Kamlera.

Książka w katalogu online 

 

 

 

Aurélie Valognes „Urodzony pod szczęśliwą gwiazdą”, Wydawnictwo Sonia Draga

Uniwersalna, pełna humoru, wzruszająca powieść.

W szkole są dobrzy uczniowie… i jest Gustaw.

Ze swojego stanowiska przy kaloryferze, w głębi klasy, ten młody marzyciel przygląda się ptakom na szkolnym dziedzińcu, albo wpatruje się we wskazówki zegara, które czerpią złośliwą przyjemność z przesuwania się jak najwolniej. Chłopiec chciałby przynosić mamie dobre oceny, niestety kolekcjonuje głównie wezwania do gabinetu dyrektora.

A jednak Gustaw jest pracowity. Nad zadaniami spędza więcej czasu niż większość jego kolegów, ale w przeciwieństwie do nich, albo do Joséphine – jego przemądrzałej siostry, klasowej prymuski – materiał jakoś nie wchodzi mu do głowy. Co gorsza, niektórzy nauczyciele zaczynają pałać do niego niechęcią i przykleili mu już łatkę lenia.

Słysząc w kółko, że jest nieukiem, Gustaw sam zaczyna w to wierzyć, nie podejrzewając, że jedno spotkanie może wszystko zmienić.

O książce pisaliśmy tutaj

Książka w katalogu online

 

Maz Evans „Vi, dziewczynka szpieg. Licencja na luz”, Wydawnictwo Literackie

 

Jedenastoletnia Vi ma wyjątkową rodzinę: mama jest agentką tajnego wywiadu, a tata byłym złoczyńcą. Kiedy rodzice z jakiegoś powodu zajmują się wyłącznie swoimi problemami, Vi musi wziąć sprawy we własne ręce. Bo zło jednak nie śpi i ma się wyjątkowo dobrze. Prawdziwi superzłoczyńcy właśnie ruszyli w teren, więc dziewczyna nie ma wyjścia – musi zostać szpiegiem!

Czy sprytna dziewczynka szpieg powstrzyma nieprzyjaciół i uchroni ludzkość przed zagładą?

Książka w katalogu online