środa, 13 maja 2020

Masz w sobie szkielet!W zbiorach Piątki pojawiła się fantastyczna książka aktywizująca, zapewniająca młodemu czytelnikowi nie tylko dobrą zabawę, ale i nabycie wiedzy o budowie i funkcjach ludzkiej dłoni.


Jej bohaterami są mieszkańcy kosmosu: Ufo oraz Aliena, którym towarzyszymy w podróży na odległą planetę, na której odbywa się przyjęcie urodzinowe ich przyjaciela Kosmy. Niestety ich pojazd ulega małej awarii, w wyniku czego lądują awaryjnie na Ziemi. Ufo i Aliena nie potrafią usunąć usterki, nie mając rąk – potrzebują pomocnej dłoni czytelnika.
Kosmiczni przybysze odkrywają, że dzięki kościom, mięśniom i nerwom, z których składa się dłoń, możemy robić wiele rzeczy: przekładać kartki książki, przybijać piątkę, ruszać palcami albo naprawiać różne przedmioty. 


Przekonał się o tym Ufo, kiedy udało mu się „wyhodować” własne dłonie i ponownie uruchomić statek, dzięki czemu bohaterowie mogli kontynuować podróż na przyjęcie.

Czytanie książki można uatrakcyjnić zabawą plastyczną: przygotujcie czarną kartkę, białą kredkę, klej i patyczki kosmetyczne. Wszystkie te elementy potrzebne będą do wykonania „zdjęcia rentgenowskiego” dłoni.


Do dzieła 😊
Tekst: Idan Ben-Barak
Tytuł:  Aaa! Masz w sobie szkielet!
Ilustracje: Julian Frost
Tłumaczenie: Grażyna Chamielec
Wydawnictwo:  Kinderkulka
Rok i miejsce wydania: Warszawa 2020
Liczba stron:  36
Oprawa: twarda