poniedziałek, 7 stycznia 2019

"Pies na medal"
W wydawnictwie Zielona Sowa ukazała się nowa seria książek „Pies na medal”. Dziś polecimy Wam opowiadania o Juniorze i Czarcie – psach, które pracując, pełnią bardzo ważne i odpowiedzialne misje. Ich codzienne życie i obowiązki przedstawiła w przystępnej młodym czytelnikom formie Barbara Gawryluk, znana chociażby z książek o świstaku tatrzańskim Gwizdku i foce Klifce. Opowiadania nadają się do samodzielnego czytania dzięki dużej czcionce, wyjaśnieniu pod tekstem trudniejszych wyrazów oraz barwnym, wyrazistym ilustracjom.
Junior to wesoły, łaciaty kundelek o spokojnym usposobieniu. Pewnego dnia zjawia się w domu opieki, w którym mieszkają starsi ludzie. Junior chętnie poddaje się ich pieszczotom - drapaniu za uchem i głaskaniu – oraz reaguje przyjaznym machaniem ogona na to, co się do niego mówi, wywołując tym uśmiechy na twarzach pensjonariuszy. Dzięki temu, że obecność pieska wpływa pozytywnie na wszystkich, Junior może na stałe zamieszkać w domu opieki, żeby pełnić w nim funkcję towarzysza.
Czart to pies lawinowy, którego podstawowym narzędziem pracy jest jego nos. Po trwającym minimum 2 lata szkoleniu zaczął pracować w Tatrach w parze ze swoim przewodnikiem – ratownikiem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Czart ma stałe zajęcie nie tylko zimą, kiedy w górach leży śnieg, ale i latem, kiedy trzeba odnaleźć zagubionych turystów albo brać udział w utrzymujących dobrą kondycję treningach. W książce poznajemy przebieg akcji ratunkowej, podczas której Czart wydobył spod śniegu Alka, młodego i nieroztropnego narciarza.Polecamy obydwie książki małym i dużym miłośnikom zwierząt.Autor: Barbara Gawryluk
Ilustracje: Agata Kopff
Tytuł: Junior: opiekun osób starszych
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Rok i miejsce wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 48
Autor: Barbara Gawryluk
Ilustracje: Agata Kopff
Tytuł: Czart: pies lawinowy
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Rok i miejsce wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 48