wtorek, 28 listopada 2023

Nowości w zbiorach Piątki

Ewa i Paweł Pawlak „Mały atlas psów (i szczeniaków)”, Wydawnictwo Nasza Księgarnia


 

W piątym już małym atlasie para znanych ilustratorów i autorów z wielką czułością por­tretuje te właśnie czworonogi. Pełne humoru opowieści o kundelkach i psach rasowych, czarujące kolaże z tkanin, kudłate figurki i subtelne akwarele powstały z zachwytu nad najwierniejszym (obok kota) przyjacielem człowieka. Osobiste historie przeplatają się tu­taj z dostosowanymi do wieku czytelnika informacjami o psiej naturze i anatomii.

Książka w katalogu online

 

 

 

„Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii dziewczyn, które zmieniają świat ", Wydawnictwo Debit

 

Bestsellerowa seria „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek" po raz kolejny zachęca dzieci do odważnego podążania za marzeniami. Tym razem poznamy 100 historii współczesnych dziewczyn i kobiet - zarówno tych z ugruntowaną pozycją, takich jak Greta Thunberg, Bindi Irwin, Taylor Swift i Zendaya, jak i dopiero rozpoczynających swoją karierę młodych wynalazczyń, projektantek mody, aktywistek, a nawet kaskaderek. Opłyniemy Ziemię z holenderską żeglarką Laurą Dekker, posłuchamy reggae’owych bitów wokalistki i raperki Koffee rodem z Jamajki i zatroszczymy się o amazoński las deszczowy z ekoaktywistką Heleną Gualinga. W tym barwnym towarzystwie znalazły się również niezwykłe Polki: Iga Świątek, Sanah, Maja Kuczyńska i Sara James.

Bohaterki tego tomu pochodzą z wielu krajów i środowisk, mają przeróżne zainteresowania i osiągnięcia, ale łączy je jedno: przyszłość należy do nich.

Książka w katalogu online


Gertrude Kiel „Co nam mówi niebo”, To Tamto


 

William to dziewięciolatek, który ma wszystkiego dość. Są wakacje, jego rodzice muszą pracować, a on został wysłany do zrzędliwej ciotki, która nie lubi dzieci. Jednak szalona ciotka wie co nieco o… astronomii. Dzięki temu zapowiadający się straszliwie tydzień zmienia się w pasjonującą przygodę wypełnioną opowieściami o grawitacji, gwiazdach, kosmosie, Galileuszu, Koperniku i innych sławnych naukowcach.

Książka w katalogu online

 

 

 

 

Tove Jansson „Muminkowy słownik obrazkowy. Liczby”,
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 

Ten zabawny słownik obrazkowy przedstawia pojęcia liczb, miar i ilości w sposób humorystyczny i konkretny, a na dodatek w towarzystwie sympatycznych postaci ze świata Muminków. Oto pierwsza książka do nauki matematyki, pełna kolorowych ilustracji i radości odkrywania!

Dzięki tej książce:

- nauczysz się liczb, miar i różnych figur geometrycznych;
- będziesz wyciągać wnioski, porównywać elementy i rozwiązywać zadania;
- poznasz nowe słowa i rymowanki.

Książka w katalogu online