piątek, 12 lipca 2019

Wszystko o zębach
Z okładki szczerzy się do nas rudowłosa dziewczynka. Wprawdzie jej uśmiech jest szczerbaty, ale uroczy. Co więcej, widać, że ma równe i zadbane ząbki. To zasługa regularnej higieny jamy ustnej! Też chcielibyście mieć taki piękny uśmiech? W takim razie koniecznie zajrzyjcie do książki, z której dowiecie się, jak to osiągnąć.
W niej, oprócz Poli, zapoznacie się z Lusterkiem i Zgłębnikiem, czyli mieszkańcami gabinetu dentystycznego. To pierwsze ułatwia dentyście obejrzenie każdego zęba z osobna, natomiast dzięki drugiemu narzędziu można sprawdzić, czy w którymś zębie nie powstała dziura. W książce Lusterko i Zgłębnik przedstawione są jako przyjazne i użyteczne narzędzia, a w dodatku w prosty i zrozumiały dla dziecka sposób tłumaczą dziewczynce wszystkie zmiany, które zachodzą w jej buzi – ząbkowanie, zamianę mlecznych zębów na stałe, metodę wstawiania plomby.
Do dwójki naszych bohaterów dołączają Szczoteczka do zębów, Pasta oraz Nitka dentystyczna, czyli najlepsi przyjaciele zdrowych zębów, z którymi trzeba spotykać się w łazience codziennie rano i wieczorem.Książka jest napisana łatwym językiem, dzięki czemu każdy mały czytelnik zrozumie jej treść. Gabinet dentystyczny został przedstawiony jako miejsce przyjazne, którego nie należy się bać. To publikacja w sam raz dla dzieci, które chcą dowiedzieć się podstawowych informacji o zębach, jak i dla tych, które obawiają się wizyt u stomatologa.   


Autor: Wojciech Grajkowski
Tytuł: Zęby
Ilustracje: Wojciech Stachyra
Wydawnictwo: Dwukropek - Wydawnictwo Juka-91
Rok i miejsce wydania: Warszawa 2019
Liczba stron:  32
Oprawa: twarda