czwartek, 14 września 2017

W świecie kropkihttp://www.lyndhurstfirstschool.co.uk/page/?pid=14

Kropka, to bohater literacki, z którym nigdy nie jest nudno swoje święto obchodzi 15 września.   Z jej pomocą rozwiążemy wiele zagadek, znajdziemy odpowiedzi na nurtujące pytania oraz nauczymy się liczyć i rozróżniać kolory. Więcej o Międzynarodowym Dniu Kropki TUTAJNaciśnij Mnie - Hervé Tullet
Książka szybko zyskała miano międzynarodowego  hitu, wydano ją już w 24 krajach.  Żółta niepozorna kropka, która jest główną bohaterką książki prosi czytelnika o pomoc w naciskaniu jej, pocieraniu i dmuchaniu na nią. Wszystko po to by mogła zmienić kolor, miejsce lub wielkość. 


Poznaję świat i kropka! - Rafał Klimczak
Pewnego dnia mała kropka wypada z książki wprost do pokoju Asi.  Wszystko jest tu nowe, nieznane i tajemnicze. Na szczęście spotyka przyjaciół, którzy wytłumaczą jej m. in.  dlaczego niebo jest błękitne, skąd się bierze wiatr i czy słońce to gwiazda czy planeta. Wszystko jest przecież takie ciekawe.


Znajdź kropki - Andy Mansfield
Książka z zadaniami, w której czytelnik musi popchnąć, pociągnąć podnieść i przekręcić papierowe elementy po to, aby odszukać poukrywane kolorowe kropki. Mimo, iż  wydają się proste, to odnalezienie ich stanowi ogromne wyzwanie dla małych i dużych myślicieli.Trzy kropki – Asia Olejarczyk
Kropek, Kropka i Kropuś to rozbrykane kropeczki, które zapraszają najmłodszych czytelników do wspanialej zabawy. Należy odnaleźć m.in. karocę z końmi, smoczek czy okulary, ale aby tego dokonać i dowiedzieć się, na którą stronę trzeba przeskoczyć trzeba wykonać kilka poleceń: klaskać, potrząsać książką, liczyć owady i wiele, wiele innych.


Książki z kropką w tytule dostępne w Piątce 
to idealna propozycja dla najbardziej dociekliwych małych odkrywców!