środa, 4 maja 2016

Fantastyczna seria Do Kieszonki

Zizi, Maks i Kapsel, to trójka przyjaciół, a jednocześnie bohaterowie Fantastycznej serii Do Kieszonki. Cała trójka przyjaźni się ze sobą od pierwszej klasy.  Zizi uwielbia komiksy. Ma ich aż 143 i oczywiście wszystkie przeczytała! Ma też świetny kontakt ze zwierzętami. Najbardziej lubi futerkowe, a szczególnie szczury. Kapsel uważa, że „dzień bez ciasteczek jest dniem straconym”. Ponieważ w przyszłości chce zostać pilotem dużo ćwiczy. Potrafi nawet stać na rękach. Maks urodził się w Peru, gdzie mieszkał z rodzicami ponad siedem lat. Potrafi rozmawiać z duchami, posiadł niezwykłą umiejętność przemieszczania się w czasie, którą nieraz zaprezentował swoim przyjaciołom. W jego pokoju znajduje się mnóstwo półek, a na nich ogromna ilość książek oraz bardzo skomplikowane maszyny i urządzenia.


„W serii kieszonkowych książek Anity Głowińskiej odnajdziemy magię dzieciństwa. W tych miniaturkach ukryty jest ogrom dziecięcej wyobraźni, pomysłowości oraz podwórkowej przyjaźni”


Pewnego dnia Maks i Kapsel czekali na Zizi w umówionym miejscu. Czas mijał, a jej ciągle nie było. Nie odbierała telefonów i chłopcy zaczęli się już mocno niepokoić. Postanowili sprawdzić, co się stało. Zizi zabarykadowała się w swoim pokoju i ....

Pewnego dnia Maks zaprosił dwójkę przyjaciół do swojego pokoju i pokazał zbudowany przez siebie ASTROKOMPUTER. Maks zrobił tajemnicza minę, dokonał kilku obliczeń i cała trójka przeniosła się do świata równoległego. Tam rodzice dzieci i sąsiedzi noszą dziwne nakrycia głowy, zachowują się jak dzieci i....Źródło:
www.mediarodzina.pl
http://miastodzieci.pl/czytelnia/fantastyczna-seria-do-kieszonki-recenzja/