środa, 29 marca 2017

Za pięć minut wiosna!

W opowiadaniu pt. Za pięć minut wiosna! poznajemy małą Biedronkę, która wraz z Motylem wiruje na balu na Słonecznej Polanie. W tle słychać najpierw nieśmiały, a następnie coraz bardziej natarczywy dźwięk. Dzwonek budzika wyrwał Biedronkę z pięknego snu i nieco zaspana zaczęła rozglądać się po swoim domku. Wówczas dostrzegła napis – WIOSNA, o nadejściu której poinformowały ją wskazówki na ulubionym budziku w kształcie muchomora. Chociaż jeszcze senna, postanowiła wyruszyć na powitanie wiosny. Ubrała się więc w wiosenną sukienkę, zabrała torebkę i kapelusz i wybiegła z domu na polanę z modrzewiami. Zadowolona, że tym razem to właśnie ona, a nie Włochata Gąsienica, oznajmi wszystkim – oto przyszła do nas wiosna! Wpadła na polanę i zawołała – „Raz, dwa, trzy… WIOSNA!!!”. I nic, cisza. Zdezorientowana zaczęła się rozglądać i nieśmiało podejrzewać, że „wiosna tego roku się rozmyśliła? I wcale jej nie będzie?”. 

Aby dowiedzieć się, co zatrzymało wiosnę i dlaczego Biedronka musiała poczekać całe pięć minut w domku Włochatej Gąsienicy dowiecie się czytając całe opowiadanie.

ilustr. Ewa Poklewska-Koziełło

A jeśli chcecie spotkać się z pozostałymi mieszkańcami Słonecznej Polany i dowiedzieć się, jak pogodził swoje cztery córki król Rok sięgnijcie po książkę Agnieszki Tyszki pt. „Bajkowy rok” z przepięknymi ilustracjami Ewy Poklewskiej-Koziełło.Do książki dołączona jest płyta CD, gdzie teksty czyta Agata Kulesza, w aranżacji muzycznej Wojciecha Błażejczyka. 


Autor: Agnieszka Tyszka
Tytuł: Bajkowy rok
Ilustrator: Ewa Poklewska-Koziełło
Wydawnictwo: Martel
Rok i miejsce wydania: Kalisz 2010
Liczba stron: 61
Oprawa: twarda
Wiek: 5+