piątek, 22 lipca 2016

Opowieść o tym, jak Miś i Tygrysek...

Bohaterowie opowieści Janoscha mieszkają w dolince nad rzeczką, w małym przytulnym domku z kominkiem. Ulubieńcy dzieci z całego świata to nikt inny, jak Miś i Tygrysek. Uczymy się od nich przyjaźni, takiej prawdziwej, przez duże P. Są nieodłączni i bardzo przeżywają nawet najkrótszą rozłąkę (kiedy Miś idzie nad rzekę łowić ryby, Tygrysek siedzi sam w domu i strasznie mu smutno). 


Książeczka "Ach, jak cudowna jest Panama" dała początek całemu cyklowi dla dzieci. Obejmuje on ponad 120 pozycji, które zostały przetłumaczone na ponad 30 języków. Seria ta została wyróżniona w konkursie Świat Przyjazny Dziecku zorganizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Autor sam ilustruje swoje opowiadania, a stworzone przez niego wizerunki wykorzystano przy tworzeniu filmów animowanych oraz ozdabianiu ubrań dla dzieci. 


Janosch to literacki pseudonim urodzonego (11.03.1931) w Zabrzu, a mieszkającego na Teneryfie Horsta Eckerta. W zbiorach Piątki znajduje się 15 tytułów, których bohaterami są Miś i Tygrysek.

Źródło:
https://s3.amazonaws.com/gs-geo-images/14d9ca33-5c0b-4ac0-bdf8-f4e89fa028ce_l.jpg
http://czasdzieci.pl/pliki/ksiazka/ksiazki/ksiazka_213_35a90.jpg
http://lubimyczytac.pl/autor/31532/janosch
http://www.znak.com.pl