czwartek, 10 października 2019

Co tam słychać

 


„Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała” autorstwa Marty Maruszczak to znakomita publikacja dla dzieci i rodziców, która umożliwi odkrycie tajemnicy, dlaczego nasze ciała czasami odzywają się niezależnie od naszej woli.W książce znajdziecie krótkie, ale wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące Was pytania
·         Co burczy w brzuchu?


·        Po co ziewamy?


·         Dlaczego kaszlemy i kichamy?


·         Czy musimy bekać i puszczać bąki?


·         Jak zapanować nad męczącą czkawką?


Autorka poza wyjaśnieniami i wieloma ciekawostkami statystycznymi – jak na przykład o tym, ile łez zmieści się w łyżce - zamieściła również opisy prostych eksperymentów, które pozwolą na zrozumienie, jak działa ludzkie ciało. 


Ale nie tylko o ciele ludzkim jest tu mowa: w książce pojawiają się również ciekawostki dotyczące zwierząt. Dowiecie się, że niektóre z nich potrafią gwizdać albo śpiewać. Lubicie się śmiać? – zwierzęta też potrafią okazywać radość!

Przystępnie napisany tekst i ciekawa szata graficzna z ilustracjami Artura Gulewicza sprawią, iż trudno będzie się rozstać z książką. Jest to doskonała propozycja dla małych i dużych czytelników lubiących odkrywać rzeczy, o których z pewnością do tej pory nie słyszeli.

Napisała: Marta Maruszczak
Tytuł: Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała
Ilustracje: Artur Gulewicz
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2019
Liczba stron:  40
Oprawa: twarda