poniedziałek, 19 września 2016

Federico Moccia 
Federico Moccia (ur. 1963 r.)  to włoski scenarzysta filmowy i telewizyjny, reżyser oraz autor kilku bestsellerowych powieści. Literackim debiutem Moccia była wydana w 1992 roku powieść obyczajowa pt. "Trzy metry nad ziemią".  We Włoszech odniosła ona niebywały sukces, bowiem w przeciągu trzech miesięcy od pierwszego wydania zrobiono pięć dodruków i sprzedano prawa do filmu. W 2006 roku ukazało się kontynuacja bestselerowej powieści ph. „Tylko ciebie chcę”, która również została przeniesiona na duży ekran.

Nakładem wydawnictwa MUZA oprócz powieści „Trzy metry nad niebem”, „Tylko ciebie chcę” ukazały się również takie bestsellery jak: „Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie”, „Amore 14”, „Wybacz, ale chcę się z tobą ożenić”, „Mężczyzna, którego nie chciała pokochać” oraz „Chwila szczęścia”.


Za „Trzy metry nad niebem” Moccia zdobył nagrodę Premio Torre di Castruccio, w kategorii Narrativa 2004 oraz Premio Insula Romana, w kategorii młodzi dorośli 2004. Jego powieści zostały wydane we wszystkich krajach europejskich (od Portugalii po Rosję) oraz w Japonii i Brazylii.

Źródło:
http://muza.com.pl

http://biografieonline.it