poniedziałek, 7 grudnia 2020

Seria książeczek "Bim-bam-bom" dla maluchów

 


W wydawnictwie Tako ukazała się niedawno seria trzech książeczek „Bim-bam-bom”. Przeznaczone dla dzieci rocznych, ale i nieco starszych, z pewnością zainteresują małego czytelnika pięknymi ilustracjami oraz krótkimi, zabawnymi historyjkami z zaskakującym zakończeniem.

Głównym bohaterem każdej z nich jest dziecko oraz zwierzaki, które mają do rozwiązania jakiś problem: jak zmieścić się w wannie? jak wprawić huśtawkę w ruch? jak zasnąć, kiedy inni ciągle się wiercą? Wspólnie śledzimy perypetie bohaterów do momentu, kiedy uda im się poradzić sobie z trudnościami.


„Wieloryb w kąpieli”

Wieloryb zażywa kąpieli w wannie. Jego spokój kończy się z chwilą, kiedy inne zwierzęta oraz dziecko stwierdzają, że też chciałyby się popluskać. W wannie robi się coraz mniej miejsca, ale wszyscy, z wyjątkiem wieloryba, są zadowoleni. I wtedy następuje wielkie PLUSK, CHLUST!„Na huśtawce”

Słoń ma ochotę pohuśtać się, ale jego ciężar sprawia, że huśtawka ani drgnie. Na szczęście po kolei przychodzą zwierzęta, które też mają ochotę na zabawę. Czy uda im się wprawić huśtawkę w ruch?„I jak tu zasnąć?”

Wszystkie zwierzęta są już w łóżku, wygodnie ułożone jedno obok drugiego pod kołdrą i powoli zasypiają… do czasu, kiedy uchatce przypomina się coś bardzo pilnego do zrobienia. Wychodzi z łóżka i z pokoju, i uruchamia prawdziwą reakcję łańcuchową. Teraz wybudzają się inne zwierzęta, po kolei opuszczając łóżko, aż nie zostaje w nim ani jedno. Gdzie one wszystkie poszły?!Książeczki z pewnością spodobają się dziecku i zachęcą je do aktywności podczas oglądania kolejnych stron. Maluch może powtarzać za rodzicem wyrazy dźwiękonaśladowcze, liczyć zwierzęta oraz wyszukiwać na ilustracjach kolejne postaci. 


Autor: Susanne Straßer
Tytuł: I jak tu zasnąć?
Wydawnictwo: Tako
Rok i miejsce wydania: Toruń 2020
Liczba stron:  24
Oprawa: twarda
 
Autor: Susanne Straßer
Tytuł: Wieloryb w kapieli
Wydawnictwo: Tako
Rok i miejsce wydania: Toruń 2020
Liczba stron:  24
Oprawa: twarda
 
Autor: Susanne Straßer
Tytuł: Na huśtawce
Wydawnictwo: Tako
Rok i miejsce wydania: Toruń 2020
Liczba stron:  24
Oprawa: twarda